MUSEUM ART FAIR ΣΑΒΒΑΤΟ 7 & ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019 ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΣ ΗΛΙΑ ΛΑΛΑΟΥΝΗ

MUSEUM ART FAIR SATURDAY 7TH & SUNDAY 8TH DECEMBER 2019 ILIAS LALAOUNIS JEWELRY MUSEUM

Κάθε χρόνο, λίγο πριν τα Χριστούγεννα, το ΜΚΗΛ γεμίζει με νέες δημιουργίες  και πρωτότυπες  ιδέες. Το Μουσείο, από την ίδρυσή του, το 1994, οργανώνει και σχεδιάζει δράσεις και εκδηλώσεις με σκοπό την προώθηση και προβολή καλλιτεχνών και χειροποίητων καλλιτεχνημάτων.  Το “Art Fair” του Μουσείου Κοσμήματος αποτελεί μια έκθεση-θεσμό, που πραγματοποιείται σε ετήσια βάση και αποσκοπεί στην προβολή και προώθηση καλλιτεχνών ενθαρρύνοντας με αυτό τον τρόπο την εικαστική και καλλιτεχνική δημιουργία, ενώ ταυτόχρονα, υπάρχει η δυνατότητα πώλησης.

Καλλιτέχνες, Σχολές κοσμήματος, αλλά και καλλιτεχνικές ομάδες νέων δημιουργών έχουν την δυνατότητα να προβάλλουν το έργο τους  στο κοινό του ΜΚΗΛ. Με την συμμετοχή τους, οι καλλιτέχνες κατοχυρώνουν την έκθεση των προϊόντων τους σε έναν χώρο ειδικά σχεδιασμένο και συνυφασμένο στην συλλογική μνήμη με την ανάδειξη των διακοσμητικών τεχνών και της τέχνης του κοσμήματος.

Το ΜΚΗΛ, ως πυρήνας πολιτισμού, διοργανώνει, παράλληλα, εκθέσεις, σεμινάρια, ξεναγήσεις και εκπαιδευτικά εργαστήρια για παιδιά που συνοδεύουν την εκδήλωση φέρνοντας μικρούς και μεγάλους στους εκθεσιακούς μας χώρους, προτρέποντας όλους να διασκεδάσουν, να ψυχαγωγηθούν και να πραγματοποιήσουν τις χριστουγεννιάτικες αγορές τους, σε ένα ανάλαφρο και εορταστικό κλίμα.

Μπορείτε πλέον να δηλώσετε το ενδιαφέρον σας ή/και την συμμετοχή σας για το

Art Fair 2019 που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 7 & την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019.

Για περισσότερες πληροφορίες και προκρατήσεις καλέστε στο 2109221044 ή επικοινωνήστε ηλεκτρονικά στο administration@lalaounis-jewelrymuseum.gr